You are here
TNED Chattanooga Calendar
Notice:
Proceedings may not be recorded or otherwise broadcast for public dissemination.
Time | Docket |
---|---|
10:00 am | SKL SUPERV REL HRG CECIL RAY LAYNE 4:15-CR-02 (Burk) |
10:00 am | SKL SUPERV REL HRG JEFF MEDLEY 4:01-CR-041 (Burk) |
Time | Docket |
---|---|
3:00 pm | CEA TEL 2:20-cv-159 Tim Davis et al v. Charter Foods, Inc. et al |
3:00 pm | TRM FPT 1:22-CR-43 USA V. LUIS FERNANDO PEREZ |
Time | Docket |
---|---|
10:00 am | CHS CoP 1:21-cr-115 Jawann Makeel Burton (CR-Stephanie) |
1:30 pm | TRM TELE. SCHED. 3:24-CV-64 LARUE, et al. v. UCOR |
2:00 pm | TRM TELE. SCHED. 1:23-CV-233 EDWARDS, et al. v. TVFCU, et al. |
2:00 pm | CHS BOND HRG 1:23-CR-65 Tyler Seaberg, Mason Shelton |
2:30 pm | TRM TELE. SCHED. 1:23-CV-294 SMITH v. TETRA TECH et al |
Time | Docket |
---|---|
10:00 am | SKL REARR AUSTIN LA TRA DODD 1:23-cr-089 (Elizabeth) |
10:00 am | CHS CoP 4:22-cr-36 Anthony Wigfall (CR-Stephanie) |
10:00 am | CEA Sched Conf (TEL) 4:24-cv-20 Lafevers v. Wal-Mart Stores East, L.P. |
10:30 am | CHS CoP 1:23-cr-54 Katherine Newby (CR-Stephanie) |
10:30 am | SKL ATTY REP HRG ULRICK UNCEL BROWN 4:22-CR-35-8 |
10:45 am | SKL REARR PHILLIP EUGENE ROBERTS 4:24-cr-5 (Elizabeth) |
2:00 pm | CLC REV 1:13-CR-126 STEPHONE REED |
2:00 pm | SKL IA/ARR SHAWN GREGORY MCFALLS 1:24-CR-020 (writ) (FD) (Henry) |
2:00 pm | CLC JDG 4:22-CR-35 JEREMY ELLIS |
2:00 pm | CHS Sch. Conf.: Crawl v. Durrett, 1-23-cv-00243-CHS (Chambers) |
2:00 pm | CLC REV 1:08-CR-42 EDWARD CHAPMAN |
2:00 pm | CLC JDG 1:23-CR-68 WILLIAM SKINNER |
2:00 pm | CLC REV 1:10-CR-110 Rodney Simerley |
4:00 pm | SKL TELEPH MOT HRG SPAKOSKY V. MCMINN COUNTY, TN et al. 1:23-cv-070 (Tele Inst.:1-877-336-1274; code: 7199789) |
Time | Docket |
---|---|
10:00 am | CHS CoP 1:23-cr-92 Theodore B. Traister (CR-Stephanie) |
2:00 pm | SKL ATTY REP HRG SPENCER MCPHERSON 1:23-cr-031 |
Time | Docket |
---|---|
10:00 am | Class Action Fairness Hearing in Eden v. Bradley County, 1:18-cv-217 |
10:30 am | SKL REARR BRANDON SHANE NEAL 1:23-cr-066 |
Time | Docket |
---|---|
9:00 am | TRM JT 1:22-CR-43 USA V. LUIS FERNANDO PEREZ |
9:00 am | TRM JT 3:23-CV-36 HOUSTON V. NORFOLK SOUTHERN RAILWAY CO. |
10:00 am | TRM HRG 3:23-CV-79 AKANS V. UNUN LIFE INSURANCE CO. OF AM. |
10:30 am | CEA FPT (KNOX) 3:21-cv-352 Jeffrey Bilyeu, et al. v. UT-Battelle, LLC |
1:00 pm | TRM FPT 1:22-CV-148 S&J WHOLESALE, LLC V. JINDAN DIRECT |
1:00 pm | TRM FPT 1:22-CV-50 ECOLAB, INC. V. RIDLEY |
3:00 pm | TRM FPT 4:21-CR-19 USA V. PAUL W. FLETCHER |
Time | Docket |
---|---|
10:00 am | CHS IA by Writ 1:24-cr-15 Bruce Wayne Carpenter (C. Whittaker) |
10:15 am | CHS CoP 4:23-cr-12 Michael Clowers (CR-Stephanie) |
2:00 pm | CHS Sch. Conf.: Walkey v. Gurman Trucking, Inc., 1-22-cv-253-CHS (Chambers) |
Time | Docket |
---|---|
10:00 am | CHS Evid. Hrg. 4:23-cr-13 Johnny Barbour (CR-Stephanie) |
11:00 am | CEA Sched Conf (TEL) 3:23-cv-465 Janous v. Aramark Corp. |
Time | Docket |
---|---|
10:00 am | CEA JDG 1:23-cr-57 Florencia Renderos Morales |
10:00 am | CEA JDG 1:23-cr-87 Christopher Ray Carlisle |
10:00 am | CEA JDG 1:23-cr-41 Edwin Carrasquillo, Jr. |
2:00 pm | CEA REV HRG 4:21-cr-18 Michael Woods |
2:00 pm | CLC SC 1:23-CV-127 FITZGERALD V. HAMILTON COUNTY |
2:30 pm | CLC SC 3:23-CV-445 GSV ACQUISITIONS V. ELLISON |
3:00 pm | CLC SC 2:23-CV-178 H20 PRUF V. ADVON CORP. |
Time | Docket |
---|---|
9:00 am | TRM JDG 1:23-CR-88 USA V. DONALD MILTON BARNETT |
9:00 am | TRM JDG 1:23-CR-85 USA V. CORTNEY DERRELL NELSON |
10:00 am | CHS Supp. Hrg. 1:23-cr-19 Jamal Goodman (CR-Stephanie) |